FOOD: DISTRIKT COFFEE, BERLIN

A street in Berlin Mitte, a few chairs casually standing on the street, and a lovely cafe. Distrikt Coffee has a charming interior with arched masonry walls and dark timber furniture. Unfortunately we miss such warm and friendly cafes a lot in Munich. Along with their coffee, they also have a delicious breakfast menu, of which we tried the English breakfast and pancakes. The coffee is made with two shots and pretty strong.


Yine Berlin Mitte’de ara bir sokağa dalıyorsunuz, dışarıya bir kaç sandalye atılmış. Mimarisi ile çekiyor Distrikt insanı. Burası gibi konsept cafeleri Münih’te insan çok arıyor malesef. İçerideki kemerli tuğla duvarlar ve ahşap mobilyalar mekana ayrı bir sıcaklık veriyor. Kahvesinin yanında kahvaltısının çok başarılı olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Biz pancake ve English breakfast denedik. Kahvesi 2 shot ile hazırlanıyor ve oldukça kuvvetli.

Berlin’de güzel kahvenin bu kadar çok olması ve bizim her birini tek tek gezmemiz belki de Berlin’deki en iyi beş kahve yazısını yazmama bir vesile olur.

1 Comment

  • Pingback: Berlin Brunch Guide - All Top Travel

Comments are closed.